9.6 C
Скопје
23.03.2019
Почетна Тагови ВМРО-ДПМНЕ

Таг: ВМРО-ДПМНЕ

Стоилковски: Дали изборот за Судскиот совет е завршен предвреме и дали...

За жал гледаме дека последните две години судството е многу далеку од европските стандарди, ВМРО-ДПМНЕ нема да се меша во изборот на Судскиот совет,...

Арсовски: 8-ми ден Заев и Спасовски молчат за скандалот со прислушувањето,...

Осми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето. 8ми ден Зоран Заев и Оливер Спасовски не преземаат ништо и не ја известуваат јавноста...

Јанушев: Оваа Влада не испорачува резултати и води штетни политики

Македонските граѓани го живеат најцрното владеење, најцрното владеење на најнеспособната влада во историјата на Македонија. Од периодот што измина единствено може да се заклучи...

Арсовски: Веќе година ипол СДСМ, Заев и Анѓушев ги лажат 1.200...

СДСМ и Кочо Анѓушев се уште не кажаа кои се тие 650 работници од 1.200 работници, од „Југохром“ кои нема да одат на работа...

Арсовски: Буџетот е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Заев и СДСМ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ поднесоа информација до собранието за енормното загадување на...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа Информација за енормното загадување на амбиентниот воздух во Република...

Стоилковски: Решението за притвор на Јанакиески и Божиновски е доказ дека...

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на...

ВМРО – ДПМНЕ: Власта ги задолжува граѓаните, а не реализира ниту...

Трендот на задолжување не само што ќе продолжи туку и ќе го набилда јавниот долг над 50% од БДП. Ова е предвидено и во...

Доц. Д-Р Спасеновски: Референдумското прашање мора да биде јасно и недвосмислено

Дали јасните позиции на опозицијата за недвосмислено референдумско прашање, го урнаа однапред планираното сценарио на власта за  евентуална манипулиција со граганите  со вметнување на...

ДИК по мерка на СДСМ и ДУИ – власта ги турка...

Остра дебата во комисијата каде треба да се разгледаат 401 амандмани за предлог - измени од изборниот законик кои би овозможиле формирање на ДИК...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги злоупотребува евроатланските аспирации за своите капитулантски политики

Однесувањето на Зоран Заев е недржавно, немакедонско и срамно. Зоран Заев не само што не го интересира одбраната на националните интереси и мислењето на...
WordPress Image Lightbox Plugin