НАЈНОВИ ВЕСТИ

Категорија: Tоп

48-часовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска

48-часовен притвор за таткото на Вања Ѓорчевска

На Александар Ѓорчевски, татко на 14-годишната Вања, кој е осомничен за убиството на сопствената ќерка, му е определен 48-часовен притвор. Скопскиот Кривичен суд го прифати ... Прочитај повеќе

МВР и ОЈО за Вања: Таткото вмешан во убиството, човекот што пукал во бегство, тројца во притвор

МВР и ОЈО за Вања: Таткото вмешан во убиството, човекот што пукал во бегство, тројца во притвор

Таткото на Вања е вмешан во убиството на својата ќерка, човекот кој пукал е во бегство, тројца се во притвор, ова ни го соопштија заедно ... Прочитај повеќе

Лидерската средба во сенка на двојното убиство кое ја потресе целата јавност

Лидерската средба во сенка на двојното убиство кое ја потресе целата јавност

8 мај да се оддржат вториот круг претседателски и парламентарни избори е исходот од лидерската средба која падна во сенка поради грозоморните убиства на 14-годишната ... Прочитај повеќе

Ќерката на убиениот Панче: Не знаевме ништо, сега слушаме за деталите

Ќерката на убиениот Панче: Не знаевме ништо, сега слушаме за деталите

10 дена агонија, без никаква информација дали Панче Жежовски е жив или мртов. Ќерката на 74 годишниот пензионер од Велес за Алфа раскажува дека дури ... Прочитај повеќе

Тројца од осомничените членови на „Десна“, партијата на Љупчо Палевски

Тројца од осомничените членови на „Десна“, партијата на Љупчо Палевски

Ниту обвинителството ниту МВР денеска не открија ништо за штипјанецот, кој според штурите информации, е инволвиран во убиството на 14-годишната Вања, но и 74-годишпниот Жежовски. ... Прочитај повеќе