НАЈНОВИ ВЕСТИ

Author: Викторија Миткова

Во Подгорци знамето, во Калишта картата на голема Албанија

Во Подгорци знамето, во Калишта картата на голема Албанија

Величење на големоалбанскиот национален шовинизам е недозволив чин и класична злупотреба на децата.Скандалозната прослава по повод денот на албанското знаме во основното училиште “Гоце Делчев” во струшко ... Прочитај повеќе

Обдукцијата е завршена, телото на 14-годишната Вања е предадено на семејството

Обдукцијата е завршена, телото на 14-годишната Вања е предадено на семејството

Дали Вања се задушила или умрела од истрелот, времето кога згаснал младиот живот, дали ја тепале или малтретирале осомничените, треба да покажат анализити од обдукцијата. ... Прочитај повеќе

Лидерската средба во сенка на двојното убиство кое ја потресе целата јавност

Лидерската средба во сенка на двојното убиство кое ја потресе целата јавност

8 мај да се оддржат вториот круг претседателски и парламентарни избори е исходот од лидерската средба која падна во сенка поради грозоморните убиства на 14-годишната ... Прочитај повеќе

Две и пол години казна затвор за екс-ген.сек Мухамед Зеќири

Две и пол години казна затвор за екс-ген.сек Мухамед Зеќири

Два договори во „четири очи“ му пресудија 2,5 години казна затвор на поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири. Се консултирал со фирма основана 20 ... Прочитај повеќе

Партизација на АЕК – Адвокатот на Заев, Мирослав Вујиќ кандидат за Комисијата на независниот регулатор   

Партизација на АЕК – Адвокатот на Заев, Мирослав Вујиќ кандидат за Комисијата на независниот регулатор   

Институцијата со највисоки плати, наместо да биде независен регулатор на пазарот за електронски комуникации, на голема врата се користи за вдомување на  партиски кадри.  Адвокатот ... Прочитај повеќе