Категорија: Вести

Џеннет Велиу: Врз мене се врши тортура, мобинг и обид за физички напад од шефот на кабинет на министерот Бајрами,  затоа што бев дел од тимот на Азир Алиу

Џеннет Велиу: Врз мене се врши тортура, мобинг и обид за физички напад од шефот на кабинет на министерот Бајрами,  затоа што бев дел од тимот на Азир Алиу

Трпам мобинг и психичка тортура од тимот на министерот Наим Бајрами, само затоа штом бев во кабинетот на неговиот претходник Азир Алиу, вели пред камерата ... Прочитај повеќе

Стоилковски: Во напредна фаза се преговорите со коалициските партнери

Стоилковски: Во напредна фаза се преговорите со коалициските партнери

Преговорите за идната влада се во напредна фаза, рече денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој вели дека процесот тече добро, но дека нема ништо ... Прочитај повеќе

Гласот на Америка: Намалени нелегалните преминувања на мигрантите меѓу САД и Мексико

Гласот на Америка: Намалени нелегалните преминувања на мигрантите меѓу САД и Мексико

Мигрантите се движат во близина на челичната ограда што ја означува границата меѓу САД и Мексико во Аризона. Тие веќе пешачеле девет милји во САД за да ... Прочитај повеќе

Вучиќ: Најмногу ме погоди гласањето на Македонија за резолуцијата за Сребреница

Вучиќ: Најмногу ме погоди гласањето на Македонија за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Македонија во генералното Собрание на Обединетите ... Прочитај повеќе

Таткото на Леонид Индов за Алфа: Нема ништо ново, се уште не платија за лекувањето, иако Владата вети

Таткото на Леонид Индов за Алфа: Нема ништо ново, се уште не платија за лекувањето, иако Владата вети

Нема ништо ново, не платија се уште - ова го вели за ТВ Алфа , Бранко Индов, таткото на младиот Леонид кој од февруари се ... Прочитај повеќе