Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

ДУИ, едногласно ги поддржува – уставните измени, и бара – после пет години, шефот на државата, да се бира во Собранието, порача, партискиот лидер – Али Ахмети. На стартот на изборната кампања за парламентарни избори, ДУИ, организираше настан, на кој, симулираа – конститутивна седница на Собранието..

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста