Author: admin

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Eнергетски колапс се случува во делови од регионот. Црна гора, Босна и Херцеговина, Албанија и делови од Хрватска останаа без струја . Црногорскиот електро-дистрибутивен систем ... Прочитај повеќе

Повторно одложено судењето за Аудито на Мерко

Повторно одложено судењето за Аудито на Мерко

Повторно сеодложи судскиот процес против Рамиз Мерко кој одговараза спорната набавка на службеното луксузно возило „Ауди А6“. Иако судењето против него никако да почне,овој пат ... Прочитај повеќе

Поглаварот Стефан вели не се отажуваме од името и од дијаспорта за Томос од Цариград

Поглаварот Стефан вели не се отажуваме од името и од дијаспорта за Томос од Цариград

Архиепископот Стефан денеска откри што всушност бара Цариград од МПЦ-ОА во замена за Томос за автокефалност. Во изјава за Телевизија Стар, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски ... Прочитај повеќе

Стабилна е состојбата на мажот кој настрада во лифтот во угостителски објект во Штип

Стабилна е состојбата на мажот кој настрада во лифтот во угостителски објект во Штип

Стабилна е состојбата на мажот кој вчера попладне настрада во лифтот во угостителски објект во Штип. Со скршеници на пршлените, лицето се уште е хоспитализирано ... Прочитај повеќе

Деветмесечно бебе почина во Охрид – во болница било донесено во неконтактибилна состојба

Деветмесечно бебе почина во Охрид – во болница било донесено во неконтактибилна состојба

Во само четри дена две бебиња починаа во охридско струшкиот региот. По трагедијата во струшко Вевчани каде на 14-ти почина овој месец почина седуммесечно бебе,уште ... Прочитај повеќе