НАЈНОВИ ВЕСТИ

Author: Никола Цветкоски

Рече, па одрече: Пендаровски сепак размислува за втор претседателски мандат

Рече, па одрече: Пендаровски сепак размислува за втор претседателски мандат

Остечно не, без образложение од претседателот Пендаровски за тоа, дали тој размислува за уште еден мандат за претседател на државата. „Претседателе, размислувате ли за втор ... Прочитај повеќе

Истражување на МЦМС: Министрите, пратениците и судиите најкорумпирани во граѓанската перцепција

Истражување на МЦМС: Министрите, пратениците и судиите најкорумпирани во граѓанската перцепција

Министрите, пратениците, судиите и цариниците се најкорумпираните во Македонија според граѓанската перцепција, покажало истражувањето на Македонскиот центар за меѓународна соработка. Во него стои и дека ... Прочитај повеќе

Ќерката на убиениот Панче: Не знаевме ништо, сега слушаме за деталите

Ќерката на убиениот Панче: Не знаевме ништо, сега слушаме за деталите

10 дена агонија, без никаква информација дали Панче Жежовски е жив или мртов. Ќерката на 74 годишниот пензионер од Велес за Алфа раскажува дека дури ... Прочитај повеќе

Пронајдено е безживотното тело на Вања – Била убиена на денот на киднапирањето

Пронајдено е безживотното тело на Вања – Била убиена на денот на киднапирањето

Пронајдено е безживотно тело на исчезната ученичка, 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, стои во заедничко соопштение на Основното јавно обвинителство и МВР. Според надлежните, ... Прочитај повеќе

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Обвинителството бара 48 часа притвор за тројца од петмината приведени, под сомнение за поврзаност со исчезнувањето на четиринаесет годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. „За тројца ... Прочитај повеќе