Возачот на Палчо во од Белград до Турција пред истражен судија

Возачот на Палчо во од Белград до Турција пред истражен судија

Возачот кој го возел Пачло на релација Белград-Бугарија-Турција, па на пат кон дома беше уапсен на граничниот премиер „Дојрани“ беше повторно спроведен во Скопскиот кривичен суд. Денеска му завршува одредениот притвор од 48 часа.

„Јас го возев на болница“, изјави Димовски на прашањето дали повторно би го возел. Toј во исказите дадени до сега негира било какво помагање на осомничениот Палчо кој според истрагата го организирал и реализирал убиството.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста