НАЈНОВИ ВЕСТИ

Author: Матеја Петровски

Бишевац за Алфа: Мицкоски презема целосна одговорност за изборите, Ахмети е реалната моќ во власта, СДСМ не знаат да водат држава

Бишевац за Алфа: Мицкоски презема целосна одговорност за изборите, Ахмети е реалната моќ во власта, СДСМ не знаат да водат држава

Увереност во голема и убедлива победа на изборите во мај и подготвеност да ја преземе целата одговорност врз себе. Ова го покажува потегот на лидерот ... Прочитај повеќе

САД го стави на црна листа поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев

САД го стави на црна листа поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев

Американскиот Стејт Департмент денеска го прогласи поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев за непожелна личност во САД поради, како што се вели во соопштението, негово учество во значителна ... Прочитај повеќе

Случајот Вања крие многу прашалници: Многу слабости во истрагата и нелогичности во аргументите на ОЈО и МВР

Случајот Вања крие многу прашалници: Многу слабости во истрагата и нелогичности во аргументите на ОЈО и МВР

Истрагата на полицијата е нецелосна и со многу неодговорени прашања. Не може да се тврди дека убиството на младата Вања било од користољубие, кога воопшто ... Прочитај повеќе

МВР и ОЈО за Вања: Таткото вмешан во убиството, човекот што пукал во бегство, тројца во притвор

МВР и ОЈО за Вања: Таткото вмешан во убиството, човекот што пукал во бегство, тројца во притвор

Таткото на Вања е вмешан во убиството на својата ќерка, човекот кој пукал е во бегство, тројца се во притвор, ова ни го соопштија заедно ... Прочитај повеќе

Лавров на прес во Скопје: Најде вина кај сите други за сите проблеми, само не кај својата Русија

Лавров на прес во Скопје: Најде вина кај сите други за сите проблеми, само не кај својата Русија

За првиот руски дипломат Сергеј Лавров сите други освен Русија се виновни за сите проблеми во светот. Запрашан дали има некакво руско сценарио во бугрските ... Прочитај повеќе