НАЈНОВИ ВЕСТИ

Author: ТВ АЛФА

Самитот на ОБСЕ ќе го блокира пола Скопје

Самитот на ОБСЕ ќе го блокира пола Скопје

Главниот град под безбедносна блокада поради советот на ОБСЕ. Затворен за возила ќе биде булеварот „Илинден“, и тоа, од крстосницата со „Љубљанска“ кај Сити мол, ... Прочитај повеќе

Црна Рука– Бела Рука I Дел

Црна Рука– Бела Рука I Дел

Езотерија. Тајни друштва. Подземната држава во Македонија. Во Кралство Србија во мај 1903 година сурово е ликвидирано кралското семејство Обреновиќ и интронирана е династијата Караџорџевиќ. ... Прочитај повеќе

Денеска ќе бидат ослободени уште 10 заложници во Газа

Денеска ќе бидат ослободени уште 10 заложници во Газа

Владата на Израел добила список кој содржи 10 заложници кои ги држел Хамас во Газа, а кои се очекува да бидат ослободени денеска според продолжениот ... Прочитај повеќе

Лавров доаѓа во Скопје – Бугарија го отвора небото за неговиот авион

Лавров доаѓа во Скопје – Бугарија го отвора небото за неговиот авион

И официјално, на министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје ќе дојде и Сергеј Лавров, министерот за надворешни работи на Русија. Откако Македонија дозволи авионот на ... Прочитај повеќе

И натаму се трага по девојчето од Скопје

И натаму се трага по девојчето од Скопје

И по 24 часа од нејзиното пријавување за исчезната, се уште не е пронајдена 14 годишната Вања. Полицијата трагаше по неа и во текот на ... Прочитај повеќе