Author: Борис Грујоски

Милошоски: Владата се брза да протне уште стотина свои обвинители и судии

Милошоски: Владата се брза да протне уште стотина свои обвинители и судии

Скандалот со М-НАВ уште еднаш покажа дека оние кои незаслужено станале обвинители и судии се тие кои ја рушат довербата во правосудството, вели пратеникот од ... Прочитај повеќе

Отворено писмо: Барање за целосно расветлување на насилниот инцидент во М-НАВ

Отворено писмо: Барање за целосно расветлување на насилниот инцидент во М-НАВ

Платформата на граѓански организации против корупцијата бара институциите на системот, во целост да ги расветлат деталите околу насилниот инцидент во М-НАВ. „Каков било напад по ... Прочитај повеќе

Синдикат на М-НАВ: Утре е денот „Д“, или разрешување на раководството или затворање на небото

Синдикат на М-НАВ: Утре е денот „Д“, или разрешување на раководството или затворање на небото

Утре е денот „Д“ за М-НАВ - или ќе бидат разрешени директорите, или Контролата на летање ќе го затвори воздушниот простор над Скопје. Ова е ... Прочитај повеќе

Шокантна сума – државата исплати 2.750 денари обештетување на семејство чија куќа изгоре пред две години

Шокантна сума – државата исплати 2.750 денари обештетување на семејство чија куќа изгоре пред две години

„Да не беше трагично, ќе беше комично - вака кочанчанецот Диме Атанасовски ја коментира сумата со која државата му ја надокнади штетата  од големиот пожар ... Прочитај повеќе

77 годишен пациент нападнал вработен во болница со нож

77 годишен пациент нападнал вработен во болница со нож

Ножевите и пиштолите оставете ги дома кога одите да барате лекарска помош. Независниот синдикат на здравствени работници, експресно и остро реагира откако во ГОБ „8-ми ... Прочитај повеќе