НАЈНОВИ ВЕСТИ

Реакции по разрешувањето на Дамева: Ново системско решение за избор на судии и обвинители

Растурање на шаховската табла, а не нова партија шах со слично поставени фигури, симболично професорот Гордан Кајалџиев го коментира вчерашното разрешување на претседателката на Судскиот ... Прочитај повеќе

Не запира заминувањето на медицински лица, надлежните како да не ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата

Не запира заминувањето на медицински лица, надлежните како да не ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата

Со крпење на дупките се одржува во живот државното здравство. Според најавите од синдикатот на Геријатрија, дури 150 медицински сестри ги пакуваат куферите и си ... Прочитај повеќе

Новинарските екипи останаа пред вратите на Судкиот совет, тензијата продолжува и денеска

Новинарските екипи останаа пред вратите на Судкиот совет, тензијата продолжува и денеска

Иако седницата на Судскиот совет кој ја закажа заменикот на претседателката Весна Дамева,Селим Адеми не започна во 11 часот како што беше најавено. Новинарските екипи ... Прочитај повеќе

„За или против“: Има или не корупција во договорот за коридорите 8 и 10Д?

Во политичкиот магазин денеска гостуваа Воислав Зафировски и Илми Селмани како поранешни претседатели на Антикорупциската комисија. На прашањато за скандалите поврзани со „Бехтел и Енка“ ... Прочитај повеќе

Македонската премиера на „Преекспонирано“ на Венинова вечерва во кино Фросина, од утре игра во Синеплекс и Милениум

Македонската премиера на „Преекспонирано“ на Венинова вечерва во кино Фросина, од утре игра во Синеплекс и Милениум

„Преекспонирано“, првиот игран филм на Елеонора Венинова, ќе ја има својата македонска премиера вечерва во кино Фросина, а од утре ќе биде на редовниот репертоар ... Прочитај повеќе