Јовевски контра статистиките за недовербата во судството, САД со критики

Јовевски контра статистиките за недовербата во судството, САД со критики

Уште една критика за македонскиот судско – обвинителски систем, директно од Соединетите Држави. Од американската амбасада во Скопје велат дека во изминативе три децении за ... Прочитај повеќе

Власта се фали со успеси, народот незадоволен на улица: На улица излегоа и млади и стари, во борба за подобро утре

Власта се фали колку била успешна, народот, и млади и стари, незадоволни на улица. Во само десетина дена на протести излегоа медицински персонал, културни работници, ... Прочитај повеќе

За Јовески немало ништо спорно: Синот на Талат Џафери и сопругата на Абази биле квалитетни, да им дадеме шанса да се докажат како јавни обвинители

Синот на Талат Џафери и сопругата на Ислам Абази покажале резултати и нема ништо спорно во нивниот избор за јавни обвинители, вели републичкиот јавен обвинител ... Прочитај повеќе

Синдикатите и Министерството за здравство договорија зголемување на платите

По шест месеци преговори и протести “падна“ договор помеѓу синдикатите и министерството за здравство. Колективниот договор за повисоки плати ќе биде потпишан за околу една ... Прочитај повеќе

Поранешниот претседател Иванов на аудиенција кај папата Франциск

Поранешниот претседател, Ѓорге Иванов, денеска присуствуваше на генерална аудиенција на папата Франциск, што се одржа на плоштадот св. Петар во Ватикан.Повод за посетата на Ватикан ... Прочитај повеќе