Анџелина Џоли во врска со Џаред Лето

Иако разводот од поранешниот сопруг Бред Пит сè уште не е завршен, Анџелина Џоли, наводно, почнала врска со колега, со кого долги...

Трамп го потпиша указот за повлекување на американските војници од Сирија

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ за претстојното повлекување на американските војници од Сирија. Ова го соопшти претставник на...

Расте бројот на склучени, но и разведени бракови во Македонија

Бројот на склучени бракови во Македонија бележи пораст, но зголемување има и кај бројот на разведени бракови, покажуваат податоците на Државниот завод...

Властите на Никарагва уапсија новинарка за тероризам од опозициска телевизијa

Новинарката Луција Пинеда од никарагванската телевизија „Сиен пор сиенто нотисиас”, која е критична кон власта, беше уапсена и обвинета за тероризам, соопшти...

Маглата го отежнува патниот сообраќај, нормализиран авиосообраќајот

Густата магла утринава го отежнува одвивањето на патниот сообраќај, додека авиосообраќај на скопскиот аеродром е нормализиран.

Расте бројот на загинати во цунамито во Индонезија

Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 281 жртва, повредени се 1.016, а 57 луѓе се водат како исчезнати.

Извештајот за работата на Советот на јавни обвинители пред пратениците

Измени и дополнувања на закони од финансиската сфера, економијата, енергетиката, образованието, здравството, земјоделството и културата се на...

ВМРО-ДПМНЕ: Ни рекордната загаденост на воздухот не може да го покрие криминалот на улиците...

Дури ни рекордната загаденост на воздухот и ПМ честичките не можат да го покријат криминалот на улиците како последица на владеењето на...

Повеќе од 4.000 Сиријци годинава побарале азил во Албанија

Во текот на ова календарска година евидентиран е рекорден број поднесени барања за азил од страна на...

Мицкоски: Насилнички, со целосно газење на волјата на народот тргнаа да го менуваат името...

Насилнички, со целосно газење на волјата на народот тргнаа да го менуваат името и идентитетот, беше една од пораките кои ги испрати...

Златните маски од Требеништа да се вратат во музеј во Дебарца

Златните маски што пред еден век се пронајдени во Кнежевската гробница во охридското село Требеништа,остануваат на туѓо тло. Државата наместо да притиска...