Извлечени двојките за 1/16-финалето на Купот на Македонија

Во просториите на ФФМ денеска се одржа ждрепката за првото коло од фудбалскиот Куп на Македонија. Од поинтересните двојки, Шкендија ќе игра на гостински терен...

Реал без петмина стандардни на дуелот со Осасуна

Познат е составот на Реал Мадрид за натпреварот од 6. коло од Шпанското првенство против Осасуна, е објавено на официјалниот Твитер на „кралскиот клуб“. Зидан...

Селтик можна опција за Мурињо

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, во следната сезона може да го предводи Селтик. Според „Скај спорт Италија“ португалскиот фудбалски стручњак...

Нови дуели од квалификациите за ЕП 2020

Денес продолжуваат натпреварите од квалификациите за ЕП 2020. Треба да се одиграат нови 8 дуели во три квалификационите групи.

Нејмар подготвен да игра со Монако

Напаѓачот на ПСЖ Нејмар целосно закрепна од повредата и ќе се врати на теренот во натпреварот од 33. коло од француското првенство против Монако. Бразилецот...

Реал го вклучува Бејл во договорот за Погба

Реал Мадрид е подготвен да го вклучи Герет Бејл во договорот за Пол Погба, пишува денес британски „Мирор“. „Белите“ веќе долго време се интересираат...

Валверде за Гризман: Тоа беше важен ден за него

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде му оддаде признание на Антоан Гризман за неговата игра во победата над Бетис (5:2). Французинот постигна два гола и беше...

Нара: Икарди сака да остане во Интер

Аргентинецот Мауро Икарди сака да остане во Интер. Ова го изјави сопругата на напаѓачот – Ванда Нара. Дваесет и...

Квалификации за ЕП 2020: Англија и даде 5 гола на Црна Гора, Франција продолжи...

Англија постигна убедлив успех со 5:1 при посетата на Црна Гора во дуел од групата „А“ во квалификаците за ЕП 2020. По...

Милан и Интер заинтересирани за Милер

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер во летниот трансфер прозорец може да се пресели во Милано кај еден од миланските гиганти Милан или Интер. Како...

Клоп: Не можам да трошам секое лето по 200-300 милиони како ПСЖ и Манчестер...

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги предупреди навивачите да не очекуваат спектакуларни трансфери во текот на летото. Во последните години тој потроши околу половина...