Голема првоаприлска забава со „Светот на Биби“ во Веро центар

Најшарениот, најрадосниот и најзабавниот настан по повод 1 Април ќе се одржи утре(сабота) од 12 часот во Веро центар, каде што дечињата заедно со омилените ... Прочитај повеќе

Јавноста збесна по одлуката на Уставен за повисоки плати на функционерите за 78%

Јавноста збесна по одлуката на Уставен за повисоки плати на функционерите за 78%

Коски за народот, месо за политичарите. Граѓаните бесни за неверојатното зголемување на функционерските плати, експертите критикуваат . Анкета: „Не сме изненадени многу, они само во нивна корист, ... Прочитај повеќе

Убиство во казино во скопско Тафталиџе – заедно се коцкале па го застрелал

Убиство во казино во скопско Тафталиџе – заедно се коцкале па го застрелал

Играњето на слот машина во казино заврши трагично за 46- годишениот жител на Арачиново. Жртвата и осомничениот, под дејство на алкохол, влегле заедно со уште ... Прочитај повеќе

Во недела избори во Бугарија, што ќе донесат за Македонија?

Во недела избори во Бугарија, што ќе донесат за Македонија?

Дали на повидок се нови уцени, препреки, условувања од нашиот источен сосед? Бугарија пред праг на нови избори, што тоа значи за Македонија? Дали новата ... Прочитај повеќе

Закани по живот јавно се упатуваат кон децата на Мицкоски, надлежните молчат

Закани по живот јавно се упатуваат кон децата на Мицкоски, надлежните молчат

„Да бидеш мирен, доколку ти е мила фамилијата или ќе ги најдеш децата твои фрлени во некој ендек како кучиња“ - ова се дел од ... Прочитај повеќе