Категорија: Ковид -19

Голем број на заразени од коронавирус во Македонија, според ЕЦДЦ засега нема потреба од трета доза вакцина

Не стивнува бројот на новодијагностицирани КОВИД-случаи, а преку 20 починати покажа и вчерашниот биланс. Во меѓувреме тече вакцинацијата на сите пунктови низ државата. Во тек ... Прочитај повеќе

Вчера се аплицирани 13.037 вакцини

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ... Прочитај повеќе

Болниците се полнат, секојдневно голем број на хоспитализирани

Според последните податоци од Министерството за здравство, во моментов се активни 14.077 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на пандемијата досега во земјава заболеа ... Прочитај повеќе

МЗ: Вчера се аплицирани 13.303 вакцини

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ... Прочитај повеќе

Во текот на вчерашниот ден се вакцинирале 14.554 граѓани

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ... Прочитај повеќе