Собранието изгласа продолжување на кризната состојба во енергетиката

Собранието изгласа продолжување на кризната состојба во енергетиката

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби поради недостиг на електрична и топлинска енергија. Со 83 гласа „ЗА“ без против и воздржани Собранието донесе Одлука за ... Прочитај повеќе

Владата го извиси стопанството, нема дополнителни мерки

Владата го извиси стопанството, нема дополнителни мерки

Ввласта го извиси стопанството. Помина септември, ама од ветените мерки за поддршка на големите индустрии нема ништо. Состојбата станува повеќе од алармантна. Бизнисмените алармираат на ... Прочитај повеќе

Четири години од референдумот за промена на името- зошто власта и Ковачевски сега бегаат од гласот на народот за спорот Бугарија?

Четири години од референдумот за промена на името- зошто власта и Ковачевски сега бегаат од гласот на народот за спорот Бугарија?

Четири години од референдумот, каде граѓаните со бојкот кажа НЕ за Северна. Само 36% од граѓаните на Македонија излегоа да дадат поддршка за Преспанскиот договор. ... Прочитај повеќе

Мицкоски го повикува Ковачевски да не дезертирал и од ТВ дуел за енергетските проблеми во државата

Ковачевски да не дезертира, како што вообичаено прави, да излезе на дуел за да се соочиме пред граѓаните, па тие сами да проценат кој ја ... Прочитај повеќе

Криза во ДУИ: Ахмети не ги изгаси огнените момци- Муса Џафери предупредува дека војната во ДУИ ќе ескалира ако не замине Груби

Криза во ДУИ: Ахмети не ги изгаси огнените момци- Муса Џафери предупредува дека војната во ДУИ ќе ескалира ако не замине Груби

Али Ахмети не успеа да ги изгаси огнените, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ги повика да се соберат 61 пратеник и да изгласаат распуштање на ... Прочитај повеќе