Божинов со повик до иселениците да го дадат својот глас за промени

Божинов со повик до иселениците да го дадат својот глас за промени

Македонската дијаспора игра клучна улога во промените и е важна алка во развојот на Македонија – порача од Тринген, Швајцарија, градоначалникот на Ново Село Ѓорѓе Божинов. Тој  ги повика иселениците да ги прослават велигденските празници дома и да го дадат својот глас за промени и поинаква иднина во Македонија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста