Оливер Спасовски денеска во посета на Ѓорче Петров

Третиот ден од предизборната кампања, техничкиот премиер воедно и носител на листата на кандидати на пратеници од СДСМ во изборната единица 2, Оливер Спасовски, ја посети општина Ѓорче Петров

и направи обиколка на местото каде се градни новата градинката во Волково. Како што напиша во објавата на фејсбук, градинката ќе биде готова за 18 месеци.

 

Денеска сме во Општина Ѓорче Петров, направивме обиколка за да го видиме текот на работите на изградбата на градинката…

Publiée par Oliver Spasovski sur Vendredi 26 juin 2020

Advertisements

Поврзани вести