Мицкоски: Вонредното го прават редовно, ненормалното нормално. Претседателе Пендаровски, се слушаме!?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати повик до претседателот Стево Пендаровски пред утрешната одлука дали ќе ја продолжи вонредната состојба.

Мицкоски укажува дека вонредното го прават редовно, ненормалното нормално и оти бројот на заразени постојано се зголемува.

 

Велеа дека ја победија Короната, а поради негрижата на Владата на Заев и Спасовски до сега имаме: ⁃ 169 починати; ⁃…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, June 11, 2020

Advertisements