420 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 420 прекршоци…

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста