„Бисер Балкански“ ечеше на промоцијата на новата генерација полицајци

„Бисер Балкански“ ечеше на промоцијата на новата генерација полицајци

„Македонијо – ти си Бисер Балкански“ – во еден глас пееја новите 508 полициски службеници. Во Центарот за обука во Идризово, се одржа свечена промоција на генерацијата 2023-2024-та година, кои ја завршија едногодишната обука. Од нив 416 се мажи, а 92 жени. На церемонијата прусуствуваа, техничкиот премиер, министерот за внатрешни работи и дополнителниот заменик министер..

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )