Основачот на “Рамбл”, македонецот Крис Павловски е новиот почесен доктор на универзитетот Еуропа Прима

Основачот на “Рамбл”, македонецот Крис Павловски е новиот почесен доктор на универзитетот Еуропа Прима

Основачот на видеоплатформата “Рамбл”, македонецот Крис Павловски е новиот почесен доктор (doctor honoris causa) на интернационалниот универзитет Еуропа Прима. Плакетата му ја додели претседателот Јордан Плевнеш кој му порача да остане бранител на слободната мисла и таа да владее во светот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )