Сончево време со мала облачност, од среда пороен дожд

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Температурите ќе се движат од минимална утринска 10 степени, до максимална дневна температура од 36 степени.

Слично време и во Скопје со дневна температура од 35 степени.

Утре ќе имаме сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8. Максималната температура ќе го достигне 37 степен.

Нестабилно време со локален пороен дожд и засилен ветер се најавува од среда.

Advertisements

Поврзани вести