Почина Амди Бајрам

Поранешниот пратеник и политичар, Амди Бајрам почина на 64 годишна возраст.

Веста за смртта ја потврдиле од неговата партија за Канал 5, од каде јавуваат дека тој починал во клиниката Жан Митрев по проблеми со срцето.

Поврзани вести