НАЈНОВИ ВЕСТИ

ДВАЈЦА ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВО РК МЕТАЛУРГ ПРЕД УТРЕШНОТО ПАТУВАЊЕ ВО ТУЛУЗ

Еден ракометар и еден член на стручниот штаб во Металург се носители на коронавирусот и утре нема да патуваат за Фарнција каде екипта од Автокоманда ги започнува натпреваарите во Европската лига.

Неименуваните се без симптоми и се во изолација, па сигурно ќе ги пропуштат првите два меча, против Тулус на гости во вторник и со Висла дома на 27 октомври.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста