НАЈНОВИ ВЕСТИ

Топло со умерен северен ветер, УВ индексот 9

Времето во земјава ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје, сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 19, а дневната ќе достигне до 37 степени.

До петок времето ќе биде сончево и многу топло, со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста