ТАМПА БЕЈ ГО СОВЛАДА ДАЛАС (4-2) И СТАНА ШАМПИОН НА НХЛ ЛИГАТА

Тампа Беј го победи утринава Далас со 2-0 во шестиот натпревар од НХЛ финалето и дојде до титулата во американско канадаската хокеарска лига. Вкупниот резултат во финалето е 4-2 што значи втора титула за Тампа по таа освоената во 2004-тата, додека Далас остана на само еден Стенли куп и тоа во пет финалиња.

Advertisements