Пронајдени 17 мигранти во близина на бензинска пумпа во Радовиш

На 06.08.2020 во 01.50 часот на бул.„Александар Македонски“, во близина на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш пронашле 17 мигранти, од кои 13 од Пакистан и 4 од Кашмир. Лицата се предадени за понатамошна постапка на полициски службеници од Полициска станица за гранична контрола и граничен надзор Ново Село.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста