Променливо време со услови за дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од -1 до 6, а максималната од 13 до 21 степен.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 18 степени.

Според УХМР, до среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од северен правец. Кон крајот на неделата температурите ќе бидат во пораст.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста