На Табановце уапсено лице од Турција поради фалсификувани документи

На 01.10.2020 во 20.30 часот на Граничниот премин Табановце, поради постоење основи на сомнение за фалсификување на лична карта, од слобода бил лишен У.Б.(26) од Р.Турција. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста