ХАЛЕП И НАДАЛ БЕЗ ЗАГУБЕН СЕТ ВО СЕ НАЈДОА ВО 3. КОЛО ВО РОЛАН ГАРОС

Првата фаворитка ја девојките Симона Халеп и вториот носител кај машките Рафаел Надал не загубија сет ниту во вторите настапи и лесно се пласираа во третата рунда на Ролан Гарос. Денеска играат другите големи кандидати за трофеите на тенискиот Гредн Слем, како Ѓоковиќ, Карењо-Буста, Плишкова, Квитова, Кенин. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста