ДВАЈЦА ПОЗИТИВНИ ИГРАЧИ НА КОВИД 19 ВО РЕДОВИТЕ НА КК РАБОТНИЧКИ

Корона вирусот не го заобиколи ниту КК Работнички. Од редовите на повеќекратниот македонски првак информираа дека имаат двајца позитивни играч, еден старнец и еден домашен. Од двајцата американци во редовите на составот од Градски парк, позитивен е Демиер Питс, тој останува во изолација до два негативни теста. Тестирани биле и останатите играчи но сите имале негативен резултат. Ова е голем проблем пред стартот на новото изднаие на домашното кошаркарско првенство кој е закажан за почетокот на идниот месец. Работнички во 1.коло требаше да се соочи со градскиот ривал МЗТ Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста