НАЈНОВИ ВЕСТИ

Делови од Сарај, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 15.04.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од село Љубин. ( општина Сарај ), како и дел од корисниците од ул. Китка. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. 23 Октомври бр.7, 9 и 13. ( општина Аеродром )

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста