Дел од Сопиште денеска без вода

Дел од жителите на Општина Сопиште денеска од 10.30 часот имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на затворач на улицата „29“ број 39 во Сопиште.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до отсранување на дефектот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста