Во текот на изминатото деноноќие (25/26.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 697 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-

Advertisements

Поврзани вести