Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во Скопје, потврдија од ДУИ за „Плусинфо“.

Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, како што велат од партијата, тој се наоѓа во стабилна состојба.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста