Село Радишани утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на 02.06.2021 ќе се врши чистење и дезинфекција на резервоарот во село Радишани (висока зона).

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од село Радишани во периодот од 09:00 до 13:00 часот во општина Бутел.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста