Пратеник од власта не гласаше за законот за Макпетрол (ВИДЕО)

На снимката која од вчера попладнето се врти на социјалните мрежи, се гледа како пратеникот од СДСМ, Исмаил Јахоски не гласа на Законот со кој на Макпетрол му се даваат 33 милиони евра.

Инаку, Јахоски е сопственик на компанијата Пуцко Петрол која е ривал на Макпетрол на енергетскиот пазар и добива голем број државни тендери.

Дали Јахоски не гласал поради противењето на јавноста за законското решение или пак поради други причини, не откриваат.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста