Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цената на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) да се зголемат за 0,50 денар/литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 2,00 денар/литар.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста