Ниски утрински температури, но сепак сончево време

Сончево време со ниски утрински температури продолжува. За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со умерена до значителна облачност.

Ќе дува и умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Tемпературата ќе се движи од 8 до 15 степени.

Во Скопје слично време со температура до 10 степени.

Во следните денови времето ќе биде слично со појава на магла по одделни котлини каде температурата ќе биде пониска и во текот на денот.

Поврзани вести