НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ ГО ПОВРЕДИЛ КОЛЕНОТО И ЌЕ ОТСУСТВУВА ДЕСЕТИНА ДЕНА

По перфектната партија кај наполи и победата која го одржа Милан на врвот од табелата во Италијанската Серија А Златан Ибрахимовиќ ќе мора на принудна пауза. Швеѓанецот вчера го повредил коленото и ќе одмора десетина дена. То а се три средби на црвено црните од Сан Сиро, а колку е Ибра важен за нив говори податокот дека тој со двата синоќа на Сан Паоло веќе има десет дадени гола.