Највеселата прес-конференција во историјата на Македонија (ВИДЕО)

Додека Ангеловски вчеравечер држеше прес-конференција после победата на нашата фудбалската репрезентација, фудбалерите бувално влетаа во прес салата и почнаа да пеат „Излези момче право на тераса“ на цел глас.

Прекрасни емоции, голема радост е присутна низ цела Македонија. Овие момци нѐ направија навистина горди.

Видео: Екипа.мк

Поврзани вести