МВР: 469 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.12.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 469 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста