Четворица убиени, петмина избодени во напад во Илиноис

Четворица убиени, петмина избодени во напад во Илиноис

Четири лица загинаа, а пет се повредени во напад во Рокфорд, Илиноис. 22-годишен маж е осомничен за убиствата и уапсен.

Полицијата, соопшти дека некои од жртвите биле избодени, но не било употребено огнено оружје во нападот.

Убиени се 15-годишно девојче, 63-годишна жена, 49-годишен маж и 22-годишен млад човек. Од полицијата истакнаа дека засега не е јасна причината за нападот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста