НАЈНОВИ ВЕСТИ

Без струја утре дел од Карпош и Студеничани

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 02.06.2021 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел на улицата Нерешка.( општина Карпош );
– во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од село Маркова Сушица. ( општина Студеничани)

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста