420 прекршоци за неносење маски во Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.08.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 420 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Advertisements

Поврзани вести