ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот на нов протест против поскапата струја

Денеска во 18.00 часот, протестот на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе биде со автомобили, ќе започне пред паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, па ќе продолжи по булеварот Партизански одреди, се до пред Регулаторната комисија.

Протестираме и ќе продолжиме. Капакот на сѐ е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Затоа продолжуваме да протестираме против поскапата струја која носи сиромашен народ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

https://www.facebook.com/events/2643553689242516
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста