Температури до 40 степени, УВ индексот 9

Сончево и многу топло време најавуваат за денеска синоптичарите. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде висок – 9.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 24 степени, а дневната од 30 до 40 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до 18 и дневна температура до 38 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста